Zájezd do Hovoran 2010

Vyjeli jsme dle plánu - v sedm hodin z Hluku, se zastávkou ve Lhotě, v Nové Vsi, v Chylicích a třikrát v Uherské Ostrohu. Podle předpokladů jsme stihli dojednanou prohlídku Milotického zámku. Všechno se odehrávalo v poklidu, proto byl časový prostor pro prohlídku přilehlých expozic, např. v „konírně“  jsme si stačili prohlédnout národopisné muzeum krojů. Atrakcí byla fotka milotického šohaje - stačilo jen strčit svůj „ksicht“ do oválného výřezu.

Bukovanský mlýn byl v pořadí druhým cílovým místem zařazeným do programu zájezdu. Mnoho  účastníků zájezdu nevědělo, že Bukovany existují, že je v této obci větrný mlýn, a že je u mlýnu vyhlášená restaurace Bukovanský mlýn, zařízená v selském stylu. Smaženým řízkem se salátem svou dobrou pověst personál v selském kroji jen potvrdil.

Po dobrém obědě s pivečkem jsme se rozjeli do k příteli Maradovi do Hovoran. Dá se říct, že všechno bylo podřízeno tomuto cíli. Návštěva byla spojena s přenáškou učitele včelařství na téma „Zkušenosti s likvidací včelího moru v okrese Hodonín“. Podrobnosti jsou však už jen včelařským námětem, proto se spokojíme s tím, že v závěru našeho tématického zájezdu, proběhl košt vzorků medoviny a také hovoranského vína. Vrátili jsme se všichni, všichni v dobré náladě. Spokojenost byla na obou starnách – organizátorům vyšlo všechno bez sebemenších problémů, účastníci byli zase spokojeni s pěkným průběhem tématického zájezdu.               

                                                                                                    František Nešpor
                                                                   

                                           U př. Marady po přednášce