Výjezdní zasedání Komise pro práci s mládeží ČSV 2009

Říjnové výjezdní zasedání Komise pro práci s mládeží bylo připravováno s velkým předstihem, již při tvorbě plánu činnosti ÚV na letošní rok. Uskutečnilo se 2. a 3. října v hotelu U Lázní. Místní včelaři pojali přítomnost komise v regionu jako velkou poctu a s radostí dojednali a připravili s vedením hotelu veškeré náležitosti, které umožnily členům komise nerušeně rokovat. 

V pátek bylo zatížení všech největší. S minimální přestávkou na oběd jednala komise až do večeře. Po večeři svůj relativně volný čas určený k odpočinku obětovali členové komise místním včelařům. Vzájemně diskutovali o radostech i strastech včelařství. Na závěr besedy potěšilo přítomné včelaře ocenění za velmi dobrou společenskou a propagační činnost, vyslovené ústy předsedy svazu Mgr. Luďka Sojky. Patřilo jak včelařům z Ostrožské Nové Vsi, tak i včelařům z Uherského Ostrohu, kteří byli rovněž zastoupeni, tak jak je to už mezi oběma organizacemi obvyklé. Besedy se zúčastnil i starosta mikroregionu Ostrožsko.

Sobotní dopolední program byl sestaven z prezentace činnosti čtyř včelařských kroužků působících v okrese Uherské Hradiště. Vedle všech jejich vedoucích se zúčastnil i předseda OV.

Odpoledne byla naplánována pěší prohlídka části Včelí naučné stezky. V pěkném podzimním slunném odpoledni byla procházka tou nejlepší odměnou. Třešničkou na dortu však byla večerní návštěva př. Hromčíka spojená s prohlídkou provozu a samozřejmě i s ochutnávkou jeho proslavené medoviny s názvem ELISA.

Fotodokumentaci najdete ZDE